باور کنيد يا نکنيد رول تاپ واقعيت دارد!
 

تا به حال درباره لپ تاپی که مانند یک حصیر بتواند رول شود شنیده اید؟! به نظر می آید همچین چیزی کاملا مربوط به آینده باشد ولی به لطف یک شرکت طراحی آلمانی این به واقعیت تبدیل شده است. کمپانی آلمانی Orkin ادعا کرده است که در حال توسعه ی نمونه ی اولیه لپ تاپی است که یک صفحه نمایش انعطاف پذیر OLED دارد که می تواند کاملا رول شده و هنگام باز شدن تبدیل به یک لپ تاپ 17 اینچی مالتی تاچ شود. این کمپانی خیلی ماهرانه اسم این نوآوری را رول تاپ (RollTop) گذاشته است چون این لپ تاپ به راحتی موقعی که از آن استفاده نمی کنید رول می شود به این ترتیب هم فضای خیلی کمتری نسبت به هر نوع لپ تاپ دیگر اشغال می کند هم حمل و نقلش بسیار راحت تر خواهد بود و اگر این فناوری به بازار بیاید خیلی زود می تواند بهترین و سبک ترین لپ تاپ های دنیا را از دور رقابت خارج کند.

 

 


 


 
یک نکته به خصوص در مورد رول تاپ این است که این فناوری مثل خیلی از موارد دیگر فقط یک طرح اولیه مربوط به آینده نیست که هیچ گونه تکنولوژی و فناوری حساب شده ای پشت آن نباشد، برخلاف خیلی از گجت هایی که فقط رویای آینده هستند و هیچ امیدی برای به واقعیت تبدیل شدن آنها وجود ندارد، رول تاپ به عنوان یک محصول واقعی که در آینده نزدیک به بازار خواهد آمد درمراحل توسعه خود به سر می برد چرا که تکنولوژی ساخت این لپ تاپ در حال حاضر موجود است و در حال توسعه نیز می باشد تا ضامن پیشرفت در تولید این محصول شود.
 

بسیاری از شما اگر طرز کار این لپ تاپ شگفت انگیز را بدانید مطمئنا شیفته آن خواهید شد. برای اینکه درک مطلب راحت تر شود با زبان عامیانه طرز کار این رول تاپ را شرح خواهیم داد: در واقع رول تاپ یک پنل مسطح از نوع صفحه نمایش های OLED است که دور یک استوانه که منبع تغذیه مرکزی آن است رول شده است که در زمان استفاده از دور این مرکز استوانه ای که مثل یک لوله است باز میشود و با یک کابل ارتباطی به این استوانه وصل می شود و تمام نیازهای که در یک لپ تاپ می تواند وجود داشته باشد از یک قلم نوری گرفته تا کمربندی که بتواند این دستگاه را روی شانه هایتان نگه دارد همه در این رول تاپ تعبیه شده اند در نتیجه دیگر حتی نیاز به یک کیف لپ تاپ نیز از بین می رود. علاوه بر این بلندگوها، پورت USB، پورت LAN ، Webcam و یک منبع برق قابل جدا شدن به اضافه کابل برق در این استوانه تعبیه شده است. وقتی که می خواهید فیلم ببینید رول تاپ تبدیل به یک پنل تمام صفحه 17 اینچی میشود و همچنین در صورت لزوم کیبورد آن به صورت لمسی روی صفحه نمایش ظاهر می شود.پس باید منتظر ماند تا آمدن رول تاپ و اینکه اولین رول تاپ با برند کدام کمپانی دیده خواهد شد 

دوشنبه 19 تیر ماه 1391