کدام کمپاني تکنولوژيک سبزتر است؟

فکر مي کنيد کدام کمپاني هاي واقعاً تغييراتي براي بهتر شدن انجام مي دهند؟ در زير نام 6 کمپاني وجود دارد که در حال تغيير در نحوه عمل، تغيير مواد اوليه مصرفي و مواد اضافه توليدات خود هستند. شايد اين کمپاني هنوز راه زيادي در پيش رو داشته باشد اما کاملاً واضح است که تلاش خود را به کار مي برند تا در اين زمينه ها هر روز بهتر باشند.

Nokia- درجه سبزي 7.3
در مقام اول اين ليست کمپاني بسيار معروف نوکيا قرار دارد که تلاش زيادي براي کم کردن اثرات منفي توليدات خود بر روي سياره زمين انجام داده است.اين کمپاني به دليل تلاش گسترده و سرعت بالا در جمع آوري باتري هاي مصرف شده محصولات نوکيا يا دستگاههاي قديمي و از رده خارج اين کمپاني به مقام اول دست يافته است. علاوه بر اين نوکيا در 5 سال گذشته کليه قسمت هاي پلاستيک PVC را از تلفن ها و ساير محصولات خود حذف کرده است و به دنبال حذف قطعات کلرين و برومي در محصولات خود است.

Sony Ericsson-درجه سبزي 6.9
شايد هرگز به چشم شما نيامده که سوني اريکسون قدمهاي بزرگي به سمت سبز شدن برمي دارد. اين کمپاني در فاصله بسيار کوتاهي امتياز خود را از 6.5به 6.9 افزايش داده است و تلاش بي شائبه اي براي کم کردن اثرات منفي محصولات خود به کار مي گيرد. اين کمپاني به طور کامل استفاده از پلاستيک PVC و محصولات برومي را کنار گذاشته است. علاوه براين اريکسون سه ماده خطرناک شيميايي يعني آنتيمون، بريليوم و فتالات را کاملاً از محصولات خود حذف نموده است.

Toshiba- درجه سبزي 5.3
توشيبا همه تلاش خود را براي پيوستن به گروه کمپاني هاي تکنولوژيک سبز نموده است. اما متاسفانه در سال گذشته امتياز اين کمپاني از 5.7 به 5.3 کاهش يافته است. با اين همه باز هم توشيبا يکي از بالاترين امتياز ها را داراست و به همين دليل در رتبه سوم قرار گرفته است. توشيبا به شدت براي حذف کامل کلرين، بروم و PVC از محصولات خود تلاش مي کند و در تاريخ 1 آوريل امسال تمام محصولات اين کمپاني با حذف کامل BRF و PVC توليد خواهند داشت.

Philips- درجه سبزي 5.3
فيليپس به خاطر سقوط از امتياز 5.9 به 5.3 در رده پايين تري نسبت به توشيبا قرار گرفته است اين کمپاني هم براي حذف کامل PVC و بروم از محصولات خود تلاش مي کند و بخشي از محصولات خانگي فاقد اجزاء BFR و PVC به بازار اروپا ارائه کرده است. اين کمپاني تا پايان 2010 عنصر آرسنيک را از شيشه تلويزيون، PVC را از محصولات دهاني و ساير عناصر شيمايي خطرناک را کاملاً حذف خواهد کرد.

Apple- درجه سبزي 5.1
با اينکه اپل در اين ليست در رده پنجم قرارگرفته است اما پيشرفت اين کمپاني در سال هاي اخير چشمگير بوده است. تمامي محصولات شرکا اپل در حال حاضر فاقد بروم و PVC هستند و با ارائه اطلاعات در مورد چرخه حذف ضايعات محصولات خود و همکاري با اتحاديه اروپا به منظور کاهش ضايعات و استفاده از انرژي بازيافتي جايگاه خود را ارتقاء داده است.

LG- درجه سبزي 5.1
پيشرفت LG نسبت به سال گذشته بسيار زياد بوده است چرا که در سال گذشته با تلاش براي پشتيباني از حذف بروم، PVC و CFR امتيازات زيادي را کسب نموده است. اما با اعلام خبر حذف کامل بروم و PVC از محصولات خود تا پايان سال 2012 به جاي سال 2010 امتياز زيادي را نيز از دست داد. انتظار مي رود تا پايان سال 2010 کليه عناصر آينيمون و فتالات از محصولات LG از جمله تلفن ها تلويزيون ها و مانيتورهاي کامپيوتر کاملاً حذف شده باشد.

یکشنبه 5 اردیبهشت ماه 1389